Договір з НСЗУ
Чим регламентована діяльність органу і його призначення
Національна служба здоров’я України (НСЗУ) є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення. Діяльність НСЗУ спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра охорони здоров’я.
Повноваження НСЗУ визначені Законом України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» та Положенням про Національну службу здоров’я України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 №1101
Механізм функціонування електронної системи охорони здоров’я та її компонентів, реєстрації користувачів, внесення та обміну інформацією і документами в електронній системі охорони здоров’я відповідно до Закону визначено Порядком функціонування електронної системи охорони здоров’я, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2018р.
Чому важливо для медичного бізнесу
НСЗУ укладає договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій із закладами охорони здоров’я незалежно від форми власності чи фізичними особами - підприємцями, які в установленому законом порядку одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики.
Порядок укладення, зміни та припинення договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, затверджений постановою Кабінету Міністрів від 25.04.2018р. № 410 «Про договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій», передбачає наявність чіткого переліку та опису медичних послуг, які надавач зобов’язаний надати відповідно до укладеного договору із НСЗУ.
В умовах закупівлі таких послуг може бути зазначено, що надавач може залучати до надання послуг інший заклад за договором підряду.
Постановою Кабінету Міністрів України від 05.02.2020 № 65 «Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2020 році» затверджено Порядок реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2020 році. ЗОЗ, які укладуть договір з іншим закладом, будуть оплачувати йому надані медичні послуги згідно з умовами договору підряду. Питання оплати таких послуг - предмет регулювання господарського договору між ЗОЗ та закладом-підрядником.
Таким чином, ЗОЗ, який надає вказані медичні послуги, може укласти договір підряду із ЗОЗ, який уклав договір про медичне обслуговування населення з НСЗУ.
Які документи потрібні
По-перше, заклад має бути автономізований (перетворений на Комунальне некомерційне підприємство), мати чинну ліцензію, бути підключеним до системи e-Health.
Далі суб’єкт господарювання, який бажає укласти договір, подає до НСЗУ заяву про укладення договору шляхом заповнення відповідних полів через автоматизоване робоче місце в електронній медичній інформаційній системі, у якій він зареєстрований.
Разом із заявою також необхідно подати додатки до неї, які слід прикріпити у вигляді сканованих документів у форматі PDF.
Суб’єкт господарювання, який бажає укласти договір з НСЗУ на визначених в оголошенні умовах, до подання пропозиції повинен забезпечити внесення до системи актуальної інформації про:
1) суб’єкта господарювання, місця надання ним медичних послуг та медичне обладнання, зазначене в оголошенні.
2) ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики (дата, строк дії, номер наказу, номер ліцензії та вид господарської діяльності, на право здійснення якого видано ліцензію).
3) суб’єктів господарювання, які будуть залучені до виконання договору.
Залученою особою (підрядником) є заклад охорони здоров’я або фізична особа – підприємець, яка має ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, та залучена заявником до надання медичних послуг, які заявник не може надавати за рахунок власної матеріально-технічної бази.
4) уповноважених осіб та медичних працівників, які будуть залучені до укладення або виконання договору.
Під час заповнення заяви необхідно зазначити наступну інформацію:
- прізвище, ім’я та по батькові підписанта договору зі сторони надавача та документ, на підставі якого діє такий підписант (для юридичних осіб потрібно зазначити “Статут”, для фізичних осіб-підприємців - “запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань № __ (зазначити номер запису) від ___ (зазначити дату запису);
- місця надання послуг (повинні співпадати з місцями провадження господарської діяльності, що вказанні в рішенні органу ліцензування про видачу ліцензії);
- банківські реквізити суб’єкта господарювання (IBAN).
Результат
Укладений Договір з НСЗУ про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій. Співпраця з Національною службою здоров’я відкриває закладам нові можливості для розвитку. Лікарі отримують гідну оплату праці, пацієнти – якісні послуги, сервіс та піклування.
Чим може допомогти Центр медичного консалтингу «МедРада»
За плечима фахівців Центру медичного консалтингу «МедРада» чимало укладених договорів з НСЗУ в рамках супроводження діяльності медичних закладів.
Ми вчасно повідомимо Вас про нові оголошення НСЗУ щодо початку укладення договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, перевіримо правильність та актуальність інформації про Ваш заклад, яка міститься у системі eHealth. Приведемо цю інформацію у відповідність із тією, яка міститься у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та допоможемо не допустити розповсюджених помилок при заповненні документів для укладання договору з НСЗУ, що допоможе уникнути проходження повторної процедури укладення договору та, відповідно, відтермінування оплати за надані послуги.