Супровід при реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців
Для кого?
Фірми, підприємства, організації з медичним профілем, клініки та лабораторії, медичні центри та лікарі приватної практики.
Чим регламентовано?
Четвертий розділ Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».
Про реєстрацію фізичних осіб - статті 18, 26-28 Закону.
Про реєстрацію юридичних осіб - статті 16,17, 26-28 Закону.
Форми заяв затверджені Наказом Міністерства юстиції України від 19 травня 2020 № 1716/5 «Про оновлення форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».
Які документи потрібні?
Для реєстрації фізичної особи-підприємця (ФОП) необхідно зібрати наступний пакет документів:
- Заповнена реєстраційна картка «Форма 1» про проведення процедури реєстрації ФОП.
- Документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України та документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (паспорт у формі книжки і довідка з податкової з ідентифікаційним кодом або паспорт у формі ID-карти, де код вже вказано).
- Нотаріально посвідчена довіреність, якщо реєстрацію проводить представник.
- Нотаріально засвідчена письмова згода батьків (усиновлювачів) або піклувальника чи органу опіки та піклування, якщо заявник досяг 16 років і прийняв рішення займатися підприємницькою діяльністю.
Для реєстрації юридичної особи (ЮО) потрібні наступні документи:
- Заповнена реєстраційна картка «Форма 2» про проведення процедури державної реєстрації ЮЛ.
- Рішення засновників або уповноваженого ними органу про створення юридичної особи. Можлива подача примірника оригіналу або нотаріально засвідченої копії.
- Два примірники прошитих, пронумерованих і підписаних засновниками (уповноваженими особами) установчих документів (Статут, установчий договір тощо).
У заяві про державну реєстрацію створення юридичної особи може зазначатися, що вона діє на підставі модельного статуту. Якщо модельний статут є багатоваріантним, у заяві про державну реєстрацію юридичної особи зазначається редакція модельного статуту, на підставі якого вона діє.
- Нотаріально засвідчена копія документа, що посвідчує особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи.
- Структура власності за формою та змістом, визначеними відповідно до законодавства.
- Нотаріально посвідчена довіреність, якщо реєстрацію проводить представник.
Пакет документів може дещо відрізнятися в залежності від того, яким чином створено ЮО: шляхом заснування нового підприємства чи реорганізації існуючих одиниць у формі злиття, поділу, виділення або перетворення.
Куди звертатися?
За місцем проживання фіз / юр особи до державного реєстратора. Перелік органів, що надають послуги, шукайте на сайті Міністерства юстиції України.
Яка вартість?
Адміністративний збір за послугу не стягується. Послуги ЦМК «МедРада» з підготовки документів оплачуються окремо.
Скільки часу займає реєстрація?
Добу з дня подачі документів, за винятком святкових і вихідних днів.
Результат
Виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та примірник установчого документа (для юр.осіб).
Чим може допомогти МедРада?
Ми надаємо послуги збору та подачі документів для реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців для початку медичної практики «під ключ». Заповнюємо форми реєстрації, допомагаємо визначитися з видами діяльності та оптимальною системою оподаткування, готуємо весь пакет документів та забезпечуємо представництво в органах реєстрації. Ми збережемо час і кошти для швидкого запуску медичного бізнесу.