Порядок дій при втраті трудової книжки
Починаємо новий робочий тиждень із розгляду питання: «Що робити при втраті трудової книжки?».
Нагадаємо, що порядок ведення, видачі та зберігання трудових книжок регулюються, зокрема, Кодексом законів про працю України та підзаконними НПА.
«Навіщо вона взагалі потрібна на піку розвитку інформаційних технологій?» – спитаєте Ви.
Та трудова книжка все ще лишається документом суворої звітності, куди вносять відомості про період роботи, нагороди або догани, вказують посаду та засвідчують підписом і печаткою.
Трудова книжка обов’язково віддається працівнику у день звільнення. Тож, пильнувати за збереженням цього документа вкрай важливо.
То, що ж робити, коли цього не сталося
Звернутися із письмовою заявою до роботодавця для роз’яснення даної ситуації.
Або направити таку заяву рекомендованим листом із описом, у випадку відмови її прийняття.
Не забудьте зберегти квитанцію, як доказ того, що Ви звертались до роботодавця.
Якщо відповіді так і не надійшло, сміливо звертайтеся до прокуратури, до комісії по трудових спорах, а після цього до районного суду.
Якщо Вас вже чекають на новому місці роботи та Ви не хочете гаяти часу на паперову волокіту, можна завести нову трудову книжку та не перейматися.
Адже, починаючи з року всі дані про страховий стаж зберігаються у Пенсійному фонді України.
Тож Вам потрібно буде лише написати заяву на ім’я директора, стосовно того, що Ви не плануєте відновлювати всю трудову книжку і хочете, щоб кадрова служба вказала лише дане підприємство.
В будь-якому медичному закладі кадровий облік та кадрова документація повинні бути в ідеальному стані.
Якщо Ви все ж таки не бажаєте займатись кадровою документацією, досвідчені спеціалісти ЦМК «Медрада» все зроблять за Вас та при необхідності нададуть консультацію щодо оформлення кадрових документів.
+380509110505
medrada.com
Інстаграм та Фейсбук
Афанасьєва Дар’я
Останні новини
Оновлені вимоги до медичних оглядів працівників
? З 1 жовтня 2024 року набрали чинності нові правила проведення профілактичних медичних оглядів для деяких професій, які затвердило МОЗ. ? Що змінилося?...
Відправили повідомлення в МОЗ, а що далі?
⚕️Вкотре нагадуємо, що згідно з вимогами Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», всі ліцензіати зобов'язані повідомляти орган...